Prezentujemy kolejne zajęcia z elektrostymulacji logopedycznej.
W ramach Terapeutycznego Przedszkola nasi podopieczni korzystają z codziennej terapii specjalistycznej przeznaczonej dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Co więcej, oferujemy 20 godzin specjalistycznej terapii w tygodniu.
Po pierwsze codzienna terapia pozwala naszym przedszkolakom na intensywne stymulowanie rozwoju, a przede wszystkim pozwala na uruchomienie naturalnych mechanizmów rozwojowych, jak również skorygowanie deficytów we wszystkich sferach jego funkcjonowania.
A to uzupełnienie leczenia logopedycznego i ortodontycznego.
Zabieg elektrostymulacji wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi. Polega on na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie podniebienia miękkiego lub języka w celu usprawnienia ich funkcji.
Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny, wspomagając jego działanie. Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe podniebienia, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni.
WSKAZANIA do zabiegów elektrostymulacji:
- opóźniony rozwój mowy
- zespołu genetyczne
- autyzm
- ślinienie
- powieki opadające
- niedowład mięśni twarzy
- porażenie określonych mięśni twarzy
- dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego
- dyslalia obwodowa
- nosowy ton głosu
- afazja motoryczna
- dyzartria( zaburzenia artykulacji )
- wysiękowe zapalenie uszu (zaburzenia pracy trąbki słuchowej)
- niedosłuchy
- problemy z połykaniem pokarmów
- po adenotomii ( usunięciu migdała gardłowego)
- po operacji rozszczepu warg i podniebienia
Do elektrostymulacji wykorzystujemy wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Dla uzyskania przepływu prądu, który pobudza mięśnie stosuje się dwie elektrody. Zabieg jest komfortowy, bo zupełnie bezbolesny. W zależności od stanu wrażliwości skórnej pacjent może odczuwać lekkie mrowienie w miejscach wykonywanego zabiegu.
Elektrostymulacja to skuteczna metoda wspomagająca pracę terapeutyczną logopedów MC PROGRAM