Małgorzata Jutrzenka Trenerem ADOS-2

Małgorzata Jutrzenka Międzynarodowym Certyfikowanym Niezależnym Trenerem ADOS-2

Małgorzata Jutrzenka jako czwarta w Polsce została Międzynarodowym Certyfikowanym Niezależnym Trenerem ADOS-2 – od teraz uczy innych jak rozpoznać spektrum autyzmu w światowym standardzie.

Małgorzata Jutrzenka – psycholog, pedagog specjalny, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, diagnosta, terapeuta, konsultant i szkoleniowiec. Prezes Fundacji EDUKIDSMED Podaruj Dziecku Przyszłość. Autorka i założycielka płockiego MC PROGRAM Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci oraz MC PROGRAM Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego, specjalizującego się w terapii dzieci w spektrum autyzmu. Czwarty w Polsce Międzynarodowy Niezależny Certyfikowany Trener ADOS-2.

ADOS – 2 to specjalnie przygotowany protokół obserwacji, określany jako “złoty standard” w diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu. Celem zastosowania narzędzia jest ocena pięciu sfer funkcjonowania osoby badanej, w tym w zakresie poziomu rozwoju i funkcjonalności języka i komunikacji, wzajemności w interakcjach społecznych, rozwoju zabawy, wyobraźni i kreatywności, zachowań stereotypowych i sztywnych zainteresowań oraz innych zachowań odbiegających od normy.

Od czerwca 2022 roku Małgorzata Jutrzenka efektywnie szkoli i superwizuje kolejnych specjalistów w zakresie wykorzystywania ADOS-2 w diagnostyce klinicznej.

Aktualnie na szkolenia prowadzone przez Panią Małgorzatę zapisać mogą się Państwo za pośrednictwem Fundacji Jim (https://jim.org/klub-jim/test/).